تبلیغات
دفتر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آبادمغان - همایش انقلاب اسلامی ، جوانان و علم و فناوری در واحد پارس آبادمغان برگزار شد
 
دفتر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آبادمغان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : هوشنگ محمدزاده
مطالب اخیر
از سری برنامه های ستاد دهه مبارک فجر شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری همایش انقلاب اسلامی ، جوانان و علم و فناوری بود که با حضور مسئولین ارشد شهرستان ، فرماندار و رؤسای ادارات ، اساتید و کارکنان واحد و سایر دانشگاههای شهرستان در قالب کمیته دانشجوئی ستاد دهه فجر در محل ساختمان اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان برگزار گردید.

از سری برنامه های ستاد دهه مبارک فجر شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری همایش انقلاب اسلامی ، جوانان و علم و فناوری بود که با حضور مسئولین ارشد شهرستان ، فرماندار و رؤسای ادارات ، اساتید و کارکنان واحد و سایر دانشگاههای شهرستان در قالب کمیته دانشجوئی ستاد دهه فجر در محل ساختمان اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان برگزار گردید.

در این همایش دکتر اکبر جعفری شاعرلر رئیس واحد پارس آباد مغان دهه فجر و انقلاب اسلامی را دمیدن روح استقلال و آزادی و پیشرفت و توسعه کشور دانست و گفت : دهه فجر ، دهه رهایی از ظلمات و تاریکی و حرکت بسوی نور و الی الله بود که بر پایه اتحاد و همدلی ، خواست مردم ، ایمان به خدا و رهبری حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران تحقق یافت و پیروز شد.

جعفری گفت : انقلاب اسلامی ایران حادثه ای عظیم و تاریخی بود که نقش عمده ای را در پیشرفت کشور در حوزه های علمی ، پژوهشی و فرهنگی و دیگر حوزه ها داشته و دارد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز از برکات انقلاب اسلامی است که با کسب قله های رفیع علمی ، پژوهشی و فرهنگی افتخاراتی را برای ایران عزیز اسلامی کسب نموده است.

رئیس واحد پارس آباد با اشاره به عملکرد علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه که با برنامه ریزی و مدیریت منسجم اداره و پیش برده می شود از نقش دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور سخن گفت .

وی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان نیز به نوبه خود با 56 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد، 64 نفر عضو هیأت علمی ، 72 نفر کارمند، 88 طرح پژوهشی ، 386 مقاله خارجی ، 359 مقاله در سمینارها و کنفرانسهای داخلی ، 20 مورد شرکت و ارائه مقاله در سمینارهای خارجی و دیگر موفقیت ها، بعنوان عضو کوچکی از این خانواده در رشد و تعالی شهرستان پارس اباد مغان نقش بسزایی را داشته است که یکی از عوامل مهم توسعه شهرستان بشمار می رود.

جعفری با بیان اینکه همه این دستاوردها به برکت انقلاب اسلامی ایران ، خون شهدا و تلاش همکاران و مدیریت دانشگاه ازاد اسلامی و هیأت امنا و موسس دانشگاه بوده است گفت : بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دانشمندان جوان ایرانی با شعار ما می توانیم به قله های افتخار علمی ، پژوهشی و صنعتی دست یافته اند که می توان رتبه یک بیوتکنولوژی در کشورهای اسلامی و رتبه 23 در دنیا، در تولید علم در شیمی در رتبه 13 جهان و اول منطقه ، در نانو جایگاه هفتم جهان ، در سلولهای بنیادی 28 جهان و دوم منطقه ، در هوافضا 18 جهان و دیگر موفقیتها را نام برد که البته این آمار مربوط به شهریور ماه است  و کشور ما در چند ماه اخیر رتبه خود را ارتقاء داده است که موجب تحسین و حتی تعجب دنیا شده است.

در ادامه سرهنگ نوظهور فرمانده سپاه شهرستان نیز با بیان نکاتی در مورد تاریخچه انقلاب اسلامی ایران گفت : اگر انقلابی در جامعه ای در کشوری رخ می دهد مستلزم رخ دادن فرآیندها و مراحل است. انقلاب اسلامی ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و مراحل مختلفی داشته است. از جمله این مراحل ، مرحله شکل گیری بوده است که از سال 42 تا 57 این امر صورت گرفته و زمینه برای انقلاب با سخنرانیهای افشاگرانه روحانیت از جمله حضرت امام (ره)، تظاهرات، اعلامیه ، بیانیه و دیگر موارد صورت گرفته است.

نوظهور افزود: مرحله دوم ، مرحله تثبیت و تکامل بوده که این امر نیز بین سالهای 57 تا 67 شکل گرفته است. فشارهای غربی ، توطئه ها ، فشارها ، ترورها، کارشکنی ها و جنگ تحمیلی از جمله موانعی بود که دشمنان قسم خورده  انقلاب اسلامی ایران برای اختلال در انقلاب و پیروزی آن مرتکب شدند و هدف آن عدم تکامل و تثبیت بود که با رهبری حضرت امام (ره) و خواست و اتحاد ملت شریف ایران موفق نشدند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بسیج شهرستان پارس آباد مغان مرحله سوم را مرحله رشد و صدور آن دانست که توسط حضرت امام خمینی (ره) پیش بینی شده بود و انقلاب اسلامی ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این مرحله را نیز توانست با عزت وافتخار پست سر بگذارد.

سرهنگ نوظهور همچنین انقلاب اسلامی ایران را دارای سه ویژگی اصلی ، مهم و عمده بیان کرد و گفت : این ویژگیها انقلاب اسلامی ایران را با سایر انقلاب ها متمایز می کند که عبارتند از رهبری حضرت امام(ره)، پشتیبانی مردم و نهایتاً ویژگی الهی و معنوی بود که منجر به پیروزی ، تثبیت و رشد و صدور انقلاب اسلامی ایران شد.

در ادامه مراسم، مهندس نصیری فرماندار شهرستان پارس اباد مغان نیز با تبریک ایام الله دهه فجر گفت : اصلی ترین شعار انقلاب اسلامی ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که هدف بزرگ انقلاب نیز محسوب می شد و لازمه تحقق آن، گذشت زمان و صرف انرژی بود که الحمدالله این هدف محقق شد.

نصیری با اشاره به دستاوردهای انقلاب گفت : به برکت انقلاب اسلامی ایران و تلاش دانشمندان جوان ایرانی در حال حاضر افتخارات زیادی را کسب نموده ایم و به دستاوردهای بزرگی دست یافته ایم اما به عقیده من باید بیشتر از اینها نیز اتفاق می افتاد که اکنون در حال رخ دادن است. انقلاب اسلامی ایران از بطن مردم و خواست مردم بودو این انقلاب به قشر خاصی یا گروه خاصی تعلق ندارد. این انقلاب به عموم ملت ایران تعلق دارد که در 22 بهمن با رای 98 درصدی خود خواسته و آرزوی خود را محقق نمودند.

فرماندار پارس آباد افزود : اگر در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران صحبت کنیم به جرأت می توان گفت پیشرفت و توسعه در حوزه علمی ، پژوهشی و فناوری در سطح بسیار عالی صورت گرفته است و ایران در این زمینه در جهان حرفی برای گفتن دارد و این دستاوردها چشمگیر بوده است

وی ادامه داد: در زمین طاغوت در منطقه مغان، زمانی بود که پزشکان هندوستانی برای گذراندن دوره طرح و ایجاد مطب سرازیر شده بودند و جز آنها پزشکی نمی شناختند اما به برکت نظام و پیشرفت همه جانبه کشور بویژه در علوم پزشکی الان ما پزشکان هندی را قبول نداریم. هندوستان و خیلی از کشورهای جهان در صنعت پزشکی قابل رقابت با ایران نیستند و توان رقابت با ایران را ندارند.

نصیری پیشرفت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها به برکت انقلاب اسلامی ایران غیر قابل انکار است گفت : جمهوری اسلامی ایران در سلولهای بنیادی ، صنعت هوافضا، علوم مهندسی ، پزشکی ، نانو ، بیوتکنولوژی و ... جزو کشورهای الگو بوده و حرفی برای گفتن دارد. برای عدم تثبیت انقلاب و پیروزی آن ، دشمنان قسم خورده اسلام و ایران، هشت سال جنگ نابرابر را بر ملت ایران تحمیل کردند اما غافل از آنکه همین جنگ موجب پیشرفت و نعالی ایران اسلامی در حوزه نظامی شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 06:13 ب.ظ
Great article.
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:41 ق.ظ
Fantastic goods from you, man. I've be aware your stuff previous to and you're
simply too great. I really like what you've received here, certainly like what you are saying and the way in which you assert it.
You make it enjoyable and you continue to care for to stay it sensible.

I can not wait to read much more from you. That is actually a
tremendous website.
جمعه 18 فروردین 1396 12:41 ب.ظ
Howdy just wanted to give you a quick heads up.
The text in your post seem to be running off the screen in Internet
explorer. I'm not sure if this is a format issue or
something to do with internet browser compatibility
but I thought I'd post to let you know. The
design and style look great though! Hope you get the problem fixed
soon. Cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی